Dzień Wody w grupach PA i PB

2019_03_dzien_wody_pa_pb_109

 Dzień ten miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym świecie. Uzmysłowienie znaczenia wody dla ludzi, zwierząt i roślin, jak również zrozumienie jak ważne jest jej oszczędzanie. Maluchy badały właściwości wody za pomocą zmysłów: wzroku, słuchu, węchu i dotyku. Odpowiadały na pytania, jaka jest woda, do czego jest potrzebna, skąd się bierze i jak dużo jest jej na kuli ziemskiej.. Oglądając historyjkę obrazkową i słuchając wiersza Beaty Zatorskiej, dowiedziały się, w jaki sposób woda krąży w przyrodzie i jakie przyjmuje stany skupienia. Oglądając film animowany dowiedziały się, że są miejsca na świecie, w których brakuje wody.
Następnie przyszedł czas na eksperymenty. Sprawdzaliśmy czy woda przewędruje sama do pustej szklanki, czy miesza się z olejem i co potrafi wyczarować spotykając na swojej drodze kolorowe cukierki.
W nawiązaniu do zajęć maluchy bawiły się rozdmuchując przez słomkę kolorową wodę.

?>