Przedszkolaki oko w oko z wężem!

2023_10_dzien_zwierzat_2

4 października 2023 r. z okazji Światowego Dnia Zwierząt nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość – wąż. Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji przyrody. Usłyszały bardzo wiele ciekawostek, związanych między innymi z budową i zwyczajami tych niezwykłych zwierząt. Dzieci dowiedziały się, że wąż śpi z otwartymi oczami i nie posiada powiek oraz zrzuca naskórek. Najlepszym zmysłem węża jest słuch, ponieważ całym ciałem może odbierać wibracje powietrza i drgania z podłoża, natomiast rozwidlonym językiem rozpoznaje zapachy. Wąż potrafi też nieźle widzieć w ciemności, dzięki czemu jest świetnym myśliwym. Najwięcej emocji wzbudził fakt, iż dzieci mogły pogłaskać węża oraz zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Przedszkolaki dowiedziały się jak mają się zachować bezpiecznie gdy na swojej drodze spotkają węża czy żmiję. Dla wszystkich uczestników lekcji żywej przyrody było to bardzo ciekawe doświadczenie – stojąc „oko w oko” z wężem.