Dzień Piżamy

2022_10_dzien_pizamy_3

"W przedszkolu Dzień Piżamy mamy więc je wszyscy zakładamy, tę w panterkę czy krateczkę, by wyróżniać się troszeczkę"

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył się  "Dzień  Piżamy". Dzień Piżamy” – to dzień zdrowia i solidarności z dziećmi chorymi na nowotwory to charytatywna akcja, która ma na celu zwrócić uwagę na profilaktykę badań u dzieci, kształtowanie zachowań prozdrowotnych i wsparcie chorych pacjentów!

Dlaczego piżama? – ponieważ to standardowe ubranie chorych przebywających na oddziałach szpitalnych.

W naszych grupach wszyscy stanęli na wysokości zadania – prawie nikt nie zapomniał zabrać piżamy z domu. Na zajęć edukacyjnych rozmawialiśmy na temat chorób i sposobów radzenia sobie z nimi. Dzieci odnosiły się do własnych doświadczeń, opowiadały o uczuciach jakie towarzyszą im podczas choroby. Wspólnie zastanawialiśmy się co możemy robić, aby jak najmniej chorować? Pomysłów było bardzo dużo, od kąpania się w zimnej wodzie, aż po długie leniuchowanie w łóżku. Oczywiście wszyscy jednoznacznie stwierdzili, że chorowanie nie jest fajne i lepiej żeby choroby omijały nas z daleka.

Dzieci prezentowały przyniesione do przedszkola swoje ulubione poduszki i maskotki.

Próbowaliśmy swoich sił falując na chuście animacyjnej przyniesione maskotki. Czytaliśmy wspólnie nowo wypożyczone bajki, słuchaliśmy kołysanek, odpoczywaliśmy i próbowaliśmy ułożyć wieżę z poduszek. Nie zabrakło również licznych konkurencji z wykorzystaniem poduszek. Ulubioną rozrywką tego dnia była bitwa na poduszki, oczywiście z zachowaniem ostrożności. To był niezapomniany dzień w przedszkolu, pełen radosnych wrażeń i emocji.