Wyjście klasy 2d do Galerii Labirynt

2024_01_labirynt_1

14 grudnia klasa 2d odwiedziła lubelską Galerię Labirynt. Mieliśmy okazję obejrzenia bardzo oryginalnych i twórczych prac, wykonanych przez artystki ze spektrum autyzmu. Każde dzieło miało dołączony tekst twórczyni, w którym odsłaniały rąbka tajemnicy dotyczącej tego, jak to jest być osobą autystyczną. Po wystawie oprowadzał nas przewodnik, który w bardzo ciekawy sposób omawiał powstanie dzieł i opowiadał o każdej z twórczyń. Uczniowie z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w rozmowie na temat oglądanych prac. Kolejnym ważnym elementem spotkania w Galerii Labirynt była lekcja kreatywności. Dzieci w grupach tworzyły prace, o których później opowiadały całej klasie. Każdy z uczestników wykonał również swoje własne dzieło. Podobnie, jak artystki dzieł z wystawy, które podzieliły się częścią swojego świata, tak uczniowie pokazali w swoich wytworach, jakie mają pasje, marzenia, co lubią najbardziej robić.

Była to wspaniała podróż do świata sztuki, a zarazem lekcja ucząca wrażliwości na otaczającą nas różnorodność, piękno dzieł sztuki oraz kształtowanie poczucia estetyki.

Aneta Surmacz- Kamińska