Klasa 2a z wizytą w Straży Pożarnej

2023_12_straz_pozarna_10

W czwartek 7 grudnia  klasa 2a wybrała się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w  Lublinie, aby zapoznać się z tajnikami pracy strażaka. Na miejscu powitał nas Pan Strażak i pokazał pomieszczenia, w których odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach. Następnie zaprezentował różne pomieszczenia imitujące sytuacje niebezpieczne: pożar w lesie, wypadek samochodowy, wybuch butli gazowej w budynku, załamanie lodu na rzece oraz pokazał całe wyposażenie wozu strażackiego, dzieci mogły z bliska oglądać klasyczny wóz strażacki i sprzęt pożarniczy, wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak  prawdziwi  strażacy przymierzając hełm, wsiadając do wozu strażackiego, gasząc wirtualny pożar. Po tym spotkaniu niektóre dzieci stwierdziły, że w przyszłości zostaną strażakami.