Warsztaty zdrowego odżywiania w klasie 2d

2021_10_zdrowie_1

Co jest zdrowe? Co jest bogate w witaminy? Co ma najwięcej cukru?  Co warto jeść żeby czuć się doskonale? Na takie i wiele innych pytań odpowiadaliśmy sobie podczas klasowych warsztatów dotyczących zdrowego odżywiania. Naszym gościem i ekspertem była pani dr n.med.Katarzyna Piasecka z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Specjalnie na tę okazję uczniowie przygotowali plakaty przedstawiające swoje ulubione posiłki, które omówiliśmy i wybraliśmy te najlepsze dla zdrowia. Dzieci czynnie uczestniczyły w zajęciach, chętnie zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi z nawykami żywieniowymi. Na uczniów czekała niespodzianka w postaci stołu z lubianymi przez nich smakołykami, ale nie był to tym razem poczęstunek. Zadaniem uczniów było odczytanie na etykietach zawartości cukru i ułożenie odpowiadającej mu ilości w postaci kostek. Zaskoczenie podczas tego doświadczenia było ogromne! Otrzymaliśmy sporo cennych wskazówek, ułatwiających wprowadzenie prawidłowych zasad żywienia do jadłospisu, wpływających pozytywnie na zdrowie i samopoczucie. Na koniec przygotowaliśmy pyszny i zdrowy koktajl z kefiru i bananów.

Wychowawczyni

Agnieszka Świstowska-Huszaluk