Podchody klas V-tych

2020_10_podchody_1

Z okazji minionego Dnia Chłopaków klasy piąte – podzielone, ale razem – wzięły udział w zabawie terenowej. Trasa podchodów prowadziła na Gminne Boisko w Kalinówce. Wszyscy uczniowie wykonywali bardzo trudne zadania:

• Zadanie 1. Dokąd idziemy i jakiego koloru jest ogrodzenie – siatka – tego obiektu? Ustalcie odpowiedź i zapiszcie na tym liście.
  • Zadanie 2. Zaśpiewaj zwrotkę hymnu państwowego. Przeciwnicy wyznaczają, która to ma być zwrotka.
  • Zadanie 3. Jak brzmi nazwa firmy – sklepu, który minęliśmy?
  • Zadanie 4. Zabandażuj koledze/koleżance trzy palce. Razem.
  • Zadanie 5. Znajdź na łące dwie roślinki i podaj ich nazwy.
  • Zadanie 6. Podaj nazwy dwóch drzew, które tutaj widzisz.
  • Zadanie 8. Dowiedz się, ile osób mieszka w tym domu. Zapamiętaj dwa imiona mieszkańców.
  • Zadanie 9. Zjedz jabłko bez użycia rąk. Wybierz koleżankę/kolegę, który Cię nakarmi.
  • Zadanie 10. Zbierz od swojej grupy wszystkie torby i plecaki. Przenieś je – 10 kroków.
  • Zadanie 11. Cukierek na nitce musi trafić do Twojej buzi. Nie możesz używać rąk. Tylko językiem zwijaj nitkę.
  • Zadanie 12.  Zaśpiewaj jedną zwrotkę kolędy, którą znasz.
  • Zadanie 13. Wybierz koleżankę/kolegę i uczesz w kucyk. Zawiąż ładnie kokardkę.
  • Zadanie 14. Wymyśl zadanie dla przeciwnej grupy. Nie może być zbyt trudne.

Wszystkie zadania zostały wykonane z poświęceniem!

A na boisku były zabawy sportowe, tor przeszkód i pyszna kiełbaska z grilla.

Dziękujemy Rodzicom: pani Ewie Nowosad, panu Robertowi Mroczka i panu Jackowi Trumińskiemu, którzy zorganizowali dla nas pyszny poczęstunek.

Na zakończenie powstały dwie indiańskie wioski wioski: Osada Trzcinowych Serc i Góra Wielkiego Kektusa. To był fajny Dzień Chłopaka!

Uczniowie klasy VA + VB